Builders Collection – Genesis Series
18g Micro Radius 19″ x 15″ Single Bowl Undermount Stainless Steel Kitchen Sink
GSM-1915
Reg: $297.80Sale $208.46
Builders Collection – Genesis Series
18g Micro Radius 19″ x 15″ Single Bowl Undermount Stainless Steel Kitchen Sink
In stock
SKU: GSM-1915
Categories: Fabricator Sinks, Kitchen Sinks, Micro Radius, Plumbing Fixtures
Tags: Dakota Plumbing Products, Fabricator Choice
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 17 × 13 in |
| thickness | 18 gauge |
| finish | Brushed Nickel |
| Material | 304 Stainless Steel |
| corners | Micro Radius |
| sink-configuration | Single Bowl |
| style | Rectangle |
| face-styles | N/A |
| side-wall-angle | 94° Slope |
| drain-position | Center/Back |
| drain-hole-size | 3.5" |
| installation-type | Undermount |
| bottom-grid-optional | GSMZ-BG1915 |
Related products
Sale!
Fabricator Sinks
In stock
Sale!
Fabricator Sinks
In stock
Accessories
Reg: $131.80
In stock
Bottom Grids
Reg: $131.80
In stock
Sale!
Fabricator Sinks
In stock
Sale!
Fabricator Sinks
In stock
Sale!
Fabricator Sinks
In stock
Sale!
Collections
In stock







