Resources
Dakota Faucet Installation
Reg: $413.80 – $496.80Price range: Reg: $413.80 through $496.80Sale $289.66 – $347.76Price range: Sale $289.66 through $347.76
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 13 × 3.25 in |
| style | 8 inch, Two Handle, Widespread |
| flow-rate | 1.2 gpm max @ 60 psi (California), 1.5 gpm max @ 60 psi (North America) |
| finish | Brushed Nickel, Chrome, Matte Black |
| faucet-installation | 3 holes |
| includes | Push Pop-Up Drain with Overflow |
| faucet-type | Widespread |
Fabricator Sinks
In stock
Fabricator Sinks
In stock
Fabricator Sinks
In stock
Accessories
In stock
Hammered Copper
In stock
Accessories
In stock
Plumbing Fixtures
In stock
Fabricator Sinks
In stock