Builders Collection – Genesis Series
18g Micro Radius 23×18 Single Bowl Undermount Stainless Steel Kitchen Sink
**ADA Certified Version**
GSM-2318ADA
Reg: $319.80Sale $223.86
Builders Collection – Genesis Series
18g Micro Radius 23×18 Single Bowl Undermount Stainless Steel Kitchen Sink
**ADA Certified Version**
In stock
SKU: GSM-2318ADA
Categories: Micro Radius, Plumbing Fixtures
Tags: ADA Compliant, Dakota Plumbing Products
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 11 in |
| thickness | 18 gauge |
| finish | Brushed Nickel |
| Material | 304 Stainless Steel |
| corners | Micro Radius |
| sink-configuration | Single Bowl |
| style | Rectangle |
| face-styles | N/A |
| side-wall-angle | 94° Slope |
| drain-position | Center/Back |
| drain-hole-size | 3.5" |
| Application | |
| installation-type | Undermount |
Related products
Sale!
Kitchen Sinks
In stock
Bottom Grids
Reg: $131.80
In stock
Sale!
Kitchen Sinks
In stock
Sale!
Accessories
In stock
Sale!
Kitchen Sinks
In stock
Sale!
Kitchen Sinks
In stock
Sale!
Fabricator Sinks
In stock
Sale!
Fabricator Sinks
In stock









