Resources
Dakota Faucet Installation
Reg: $419.80 – $459.80Price range: Reg: $419.80 through $459.80Sale $293.86 – $321.86Price range: Sale $293.86 through $321.86
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 13 × 3.25 in |
| style | 8 inch, Two Handle, Widespread |
| flow-rate | 1.2 gpm max @ 60 psi (California), 1.5 gpm max @ 60 psi (North America) |
| finish | Brushed Nickel, Chrome |
| faucet-installation | 3 holes |
| includes | Push Pop-Up Drain with Overflow |
| faucet-type | Widespread |
Accessories
In stock
Fabricator Sinks
In stock
Accessories
In stock
Bottom Grids
In stock
Drains & Strainers
In stock
Disposal Flanges
In stock
Collections
In stock
Fabricator Sinks
In stock